Random Image

BESEDA: MEZIGENERAČNÍ POROZUMĚNÍ

22. listopadu 2023 18:00

KDY: středa 22. 11. 2023, 18:00
KDE: Divadlo Inspirace (HAMU), Malostranské náměstí 258/13, Praha

Boomeři a sněhové vločky… těmito pojmy jsou v současné době označováni příslušníci starší a mladší generace. Pojmy zjednodušující a stereotypizující. Je možné ve zvýrazňovaných rozdílnostech najít prostor pro vzájemné porozumění, shodu? Je možné vést smysluplný dialog? Co potřebuje současná generace studujících, jak přemýšlí, v čem je specifická, co vyhlíží? A kde stojí důrazy, hodnoty a potřeby generace jejich rodičů a starších dospělých? Jaké pedagogické důrazy je dobré zachovat a kde je vhodné přístup proměnit?

Tématem provedou Alice Koubová a Peter Pöthe.

Beseda je určena pro vyučující, pracující a studující na AMU (DAMU – FAMU – HAMU) a veřejnost.


Doc. RNDr. Mgr. Alice Koubová, Ph.D., Ph.D.

Proděkanka pro vědu a výzkum na DAMU Praha a vedoucí výzkumu Systémy resilience v rámci institutu SYRI a Filosofického ústavu AV ČR.  Ve své práci se zaměřuje na relační etiku, resilienci, identitu a performativní filosofii, které často zkoumá metodami občanské vědy a participativního výzkumu ve spoluprací s českými veřejnými, především kulturními institucemi. Je autorkou mnoha odborných publikací, připívá také do časopisů a novin a vystupuje ve veřejném prostoru.

MUDr. Peter Pöthe

Dětský psychoanalytický psychoterapeut a psychiatr. Mimo diagnostické a terapeutické práce s dětmi, dospívajícími a jejich rodinami, přednáší na zahraničních a domácích konferencích, vyučuje studenty medicíny a sociální práce, přednáší pedagogům, věnuje se výzkumné a publikační činnosti. Je autorem několika monografií o psychoterapii dětí a dospívajících. Je známou a aktivní osobností ve veřejném prostoru.

DIVADLO INSPIRACE

Malostranské náměstí 13
118 00 Praha 1