Random Image
Slack - nástroj pro mezikatederní komunikaci

  SLACK

Slack je bezplatná komunikační aplikace. Umožňuje spojit se prostřednictvím chatovacích „kanálů“ – soukromých (mezi dvěma osobami) i ve skupinách, kanály mohou být privátní i veřejné. Poskytne nám přehledné, celofakultní, na Facebooku či jiných sociálních sítích nezávislé prostředí, kde můžete spolužákům a spolužačkám z jiných kateder představit svůj projekt a dále se domlouvat na jejich realizaci a především sestavovat svoje štáby. Na tomto místě můžete zviditelnit, které profese ještě hledáte, anebo naopak projevit zájem na některém z prezentovaných společných cvičení spolupracovat. Všechny informace k používání jsme pro vás připravili na zde našem webu. 


JAK JEJ POUŽÍVAT:

(návod si můžete též stáhnout zde)


1) Do Slacku se dostanete prohlížečem na adrese https://slack.com nebo pomocí aplikace v počítači nebo mobilu. Standardní varianta aplikace je bezplatná a dostačující.

Tip: Pro komfortnější použití si stáhněte a nainstalujte Slack aplikaci viz odkazy níže, nebo použijte AppStoreMicrosoftStore nebo GooglePlay.

Windows - https://slack.com/downloads/windows
MAC - https://slack.com/downloads/mac
Android - https://slack.com/downloads/android

2) Z důvodu ochrany soukromí se registrujte za použití vašeho školního emailu - jiné emailové adresy nebudou do společného prostředí (viz. bod 3) vpuštěny.

Pro registraci Vašeho školního účtu použijte link:

https://famuprojects.slack.com/join/signup#/domain-signup nebo

https://join.slack.com/t/famuprojects/signup

Zvolte doménu Vašeho emailu v závislosti, zda jste student/ka, případně pedagog/pedagožka.
Ve Vašem emailu ověřte potvrzovací email a vytvořte si účet s libovolným jménem a heslem.
Po registraci je možné k přihlášení použít adresu https://famuprojects.slack.com

3) Vytvořte kanál (channel) a pojmenujte jej: rok_zkratka katedry_typ projektu_název projektu (př.: 2020_cas_vystava_presentperfect; 2019_kdt_nataceni_novasichta) 

  • DOPORUČUJEME *volitelné: popis projektu (například termín konání, typ poptávané spolupráce, atp., př.:
    natáčení cvičení 20. - 22. duben, autor projektu Karel Novák, 2. ročník KSS, hledáme: kamera, zvuk, produkce, projekt schálen katedrou: ano)
  • *volitelné2: přidat do pracovního kanálu lidi, s nimiž budete spolupracovat 
  • *volitelné3: kanál lze vytvořit v modu "private" (vstup do kanálu pouze na požádání)

4) Nyní máte vytvořený kanál s popisem projektu připnutým v horní části. Kanál slouží pro chat, sdílení souborů, lze jej propojit s Google Drive či Dropboxem. 

Do projektu/kanálu můžete přidat libovolné externí spolupracovníky (ti dostanou pozvánku od správce projektu a nemusí mít již email na jedné z 2 povolených domén pro přímou registraci do workspace Famuprojects).

5) Po ukončení projektu kanál archivujte - v nastavení kanálu zvolte možnost "archivovat", kanál se uzamkne a zmizí ze seznamu aktivních kanálů (= aktivních projektů); kanál bude možné nadále vyhledat ve vyhledávacím enginu aplikace. Důsledně vás žádáme o dodržování tohoto postupu, umožníte tak snadnou orientaci vašich kolegů a kolegyň v seznamu pouze aktivních projektů.
 

Prosíme vás:
- chovejte se slušně a vyhýbejte se vulgaritám, trollingu a spammingu; 
- prostředí FAMU Projects využívejte výhradně pro práci na vašich školních projektech;
- nazývejte projekty dle vzoru (bod 4) a nezapomeňte ukončené, prerušené či neaktuální projekty archivovat (bod 6).

Používání Slacku je ryze dobrovolné - aplikaci vás používat nenutíme, představujeme vám pouze možnost mezikatederní online komunikace mimo sociální sítě.

1)

2)

3)

4)

5)