Random Image
Mentoringový program

V rámci mentoringového programu jsme od 20. do 23. 05. 2024 přivítali francouzského režiséra Jérémyho Clapina, uznávaného tvůrce na poli světové animace, jehož nejnovější hraný celovečerní film měl premiéru na letošním Berlinale. Studující a s nimi jejich pedagogové měli během pobytu Jérémy Clapina možnost seznámit se detailně s jeho prací, tvůrčími postupy, získali novou motivaci, inspiraci pro vlastní tvorbu. 

Mentoringový program obsahoval filmové projekce krátkých filmů: (Backbone Tale, Skhizein, Good Vibrations, Palmipédarium a videoklip Innocent 2013) a dva celovečerní filmy: animovaný I lost my body a hraný Meanwhile on Earth, který měl celosvětovou premiéru na Berlinale 2024. Filmové projekce tvůrce uváděl a program dále obsahoval masterclass lektora, které moderovala Michaela Pavlátová.  

Další část programu cíla na studující katedry animované tvorby magisterského programu a obsahovala přednášky zaměřené na osobitý způsob práce a tvůrčí uvažování, individuální konzultace a animační workshop. 

 

Projekt AMU, Mentoringový program - Jérémy Clapin, registrační číslo žádosti 0316000013, je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky. 

GALERIE

Foto: Anna Černická, Ester Kasalová, Andrea Petrovičová