Random Image
Mentoringový program

V období od 3. do 5. dubna 2023 jsme se těšili z návštěvy vynikajícího francouzského experimentálního režiséra Bertranda Mandica, jenž je známý díky svým provokativním a inovativním filmům After Blue (zatracený ráj)Divoši Ultra pulpe. Tento exkluzivní program jsme připravili společně s Francouzským institutem a kinem Ponrepo. V rámci mentoringu, který Mandico vedl, se studující mohli inspirovat jeho tvůrčím přístupem a získat cenné rady ohledně tvorby filmů. Navíc měli jedinečnou možnost poznat Bertranda Mandica osobně a diskutovat s ním o uměleckých tématech.

Bertrand Mandico se proslavil svými vizuálně výjimečnými filmy, plnými poetického surrealismu a androgynních motivů. Jeho díla bývají často zařazována do kategorie queer cinema. Kromě toho, že získal řadu ocenění a nominací za svou práci na filmu, Bertrand Mandico také vystudoval malbu a výtvarné umění. Jeho tvorba se vyznačuje originálním zpracováním a hledáním nových cest v oblasti audiovizuálního umění.

Celkově lze tedy říci, že návštěva Bertranda Mandica byla skvělou příležitostí pro všechny filmové nadšence, kteří chtějí rozšířit své znalosti v oblasti experimentálního filmu a získat inspiraci od jednoho z nejtalentovanějších režisérů současnosti.

 

GALERIE

Foto: Andrea Petrovičová, Anežka Pithartová