Od 2. 6. 2025 do půlnoci (UTC+01:00) 14.8.2025 otevřené elektronické přihlášky do magisterského studia 2025/2026
Všechny povinné práce lze po vyplnění přihlášky podávat elektronicky prostřednictvím on-line formuláře
↑
Cílem navazujícího magisterského studijního programu je připravit absolventy/ky na samostatnou autorskou tvorbu (nebo spolupráci v týmu) a související dílčí fáze vzniku animovaného díla, od prvotní idei/námětu až po finální realizaci. Významná pozornost je přitom věnována fázi vývoje (pre-produkce) s důrazem na prohlubování komunikačních a prezentačních dovedností.
Absolventi/ky si v průběhu studia osvojují roli režiséra/ky animovaného filmu, tj. osobnosti s uměleckou vizí, komunikačními a organizačními schopnostmi, praktickými a technickými dovednostmi, filmovým a estetickým cítěním, hlubokým přehledem a vzděláním v oboru animace.
Součástí studijního programu je seznámení se s problematikou celovečerního animovaného filmu po kreativní, výrobní i producentské stránce. Studující mají rovněž možnost doplnit modelaci svého studia o fakultativní předměty (nabízené ostatními pracovišti) či vycestovat v rámci zahraniční studijní stáže.
↑
O přijetí ke studiu do magisterského studijního programu na KAT se ucházíte
↑
Uchazeč vyplní elektronickou přihlášku podle pokynů uvedených na webu AMU.
Uchazeč/ka může sledovat průběh přijímacího řízení a stav rozhodnutí o jeho přijetí či nepřijetí na adrese https://prihlaska.amu.cz.
Uchazeč/ka vyplní elektronickou přihlášku na internetových stránkách AMU. Formulář elektronické přihlášky je přístupný v termínech uvedených ve specifických podmínkách příslušného studijního programu (do půlnoci). V případě podání jiným způsobem, bude přihláška považována za neplatnou a nebude zařazena do přijímacího řízení.
Elektronická přihláška musí obsahovat přílohy I. - II. (viz níže), tedy i bez ohledu na to, zda se uchazeč/ka do přijímacího řízení hlásí opakovaně nebo zda je studentem/kou či absolventem/kou jiné VŠ; bez těchto příloh nemá přihláška všechny náležitosti a s uchazečem/kou nemůže být zahájeno přijímacího řízení:
Přílohy I. a II. nahraje uchazeč/ka do příloh elektronické přihlášky* (formát .pdf, .jpg., nebo .png).
*Pozor, nejedná se o on-line formulář pro odevzdávání povinných prací a podkladů. Elektronická přihláška má své vlastní oddělené rozhraní.
V případě, že uchazeč/ka o navazující magisterské studium absolvoval předchozí vzdělání na zahraniční vysoké škole, postupuje podle informací o uznání zahraničního vzdělání uvedených ZDE. Uchazeč/ka doloží podklady pro nostrifikaci bakalářského diplomu na vyzvání Studijního oddělení FAMU. Doklady osvědčující absolvování vysokoškolského studijního programu na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku je v České republice podle jejích mezinárodních závazků rovnocené bez dalšího úředního postupu. postupu.
↑
Povinné práce a podklady zahrnují:
↑
↑
↑
↑
↑
↑
↑
Všechny povinné práce a podklady je zapotřebí nejpozději do data uzávěrky podat ELEKTRONICKY prostřednictvím on-line formuláře
↑
Talentové a znalostní předpoklady uchazeče ke studiu posuzuje přijímací komise formou bodového hodnocení se stanovenou minimální hranicí. Přijímací komise navrhne uchazeče, kteří tuto hranici splnili, děkanátu FAMU k přijetí do studia.
Přijímací řízení je dvoukolové. Obě kola jsou vyřazovací:
V prvním kole zkušební komise posoudí zaslané povinné práce, tj. animovaný film, který svými parametry odpovídá bakalářskému absolventskému filmu, projekt absolventského filmu, vlastní portfolio, představu uchazeče o modelaci magisterského studia a potvrzení o vykonání odborné praxe. V případě dostačného počtu bodů, uchazeči/ky postupují do druhého kola. Uchazeči/ky, kteří nesplnili podmínky pro postup do dalšího kola přijímací zkoušky, nesplnili podmínky pro přijetí do studia a bude jim písemně poštou nebo datovou zprávou doručeno rozhodnutí děkana FAMU o nepřijetí
Uchazeči/ky, kteří uspěli/y v prvním kole přijímací zkoušky, se osobně dostaví na FAMU k druhému kolu přijímací zkoušky tj. k ústnímu pohovoru. Přijímací komise diskutuje s uchazečem/kou veškeré předložené povinné práce a podklady, které byly zaslány v prvním kole, přičemž jsou kladeny doplňující dotazy. Přijímací komise zde zjišťuje celkové předpoklady pro magisterské studium, další rozvoj jejich talentu a znalostí, motivaci uchazečů/ek a hloubku jejich zájmu o zvolený obor, komunikační dovednosti, všeobecný kulturní rozhled, hloubku znalostí v oblasti animace (např. toerie, historie, technologie, apod.), orientaci v daném oboru a předpoklady pro další rozvoj oborových znalostí a dovedností.
Přijímací řízení probíhá v češtině, bez přítomnosti tlumočníka.
Další a podrobnější informace ohledně přijímacího řízení do magisterkého studia naleznete zde.