Random Image

FILM DENISKA UMŘELA PHILIPPA KASTNERA ZÍSKAL ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ NA BERLINALE

Dětská porota na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale udělila v sekci Generation Kplus čestné uznání animovanému snímku Deniska umřela režiséra a studenta katedry animované tvorby Philippa Kastnera

Kastnerův krátkometrážní film, který vznikl jako cvičení ve druhém ročníku na Katedře animované tvorby FAMU, se věnuje citlivému tématu. Vypráví příběh o ztrátě milovaného domácího mazlíčka a o tom, jak je možné se s touto bolestivou zkušeností vyrovnat. "Skutečný příběh, který vyvolal plno emocí. Nadchla nás úžasná animace se zvláštním stylem kresby a krásně použitými barvami!" uvedla porota, kterou v případě sekce Generation Kplus tvoří vybrané děti ve věku mezi 11 až 14 lety.

V kategorii krátkých filmů v sekci Kplus se o Skleněného medvěda ucházelo 16 snímků. To, že Berlinale v celosvětové konkurenci vybralo na festival film Deniska umřela, označil Kastner za obrovskou čest. "Nikdy předtím mě nenapadlo, že by se něco takového mohlo vůbec stát, a je skvělé vidět, že se film lidem líbí, zvlášť když jde o tak osobní téma," řekl Kastner v prosinci o své nominaci.

Moc gratulujeme!

 

27. února 2023