logo FAMU

FAMU uvádí: nominace na Cenu Magnesia

Bez obrázku

7. března 2019 19:30 -
7. března 2019 21:30Koncem března se bude již poosmé udělovat v rámci Českých lvů také Cena Magnesia za nejlepší studentský film. Letos bylo nominováno hned pět snímků. A my vám je všechny promítneme během jediného večera. Po skončení projekce budete mít možnost dát hlas filmu, který vás zaujal. Svůj tip pak můžete porovnat s výsledky Lvů.

5 finalistů nominovaných na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film:

Cukr a sůl (režie: Adam Martinec), FAMU / ČT, 19 min, hraný
Na odlehlou samotu přijíždí skupina kamarádů, stejně jako každý rok „oslavit své přátelství“. Třicátý šestý ročník je ale jiný. Staňa nevyhrál boj s rakovinou a poprvé je jich tak o jednoho méně. V jarní, ožívající krajině, porazí vlastníma rukama beránka a připijí si na Staňovu památku. Jeden z nich, Dalibor, má ale tajemství, se kterým se nikomu nesvěřil.

Home Sleep Home (režie: Adam Koloman Rybanský), FAMU, 23 min, hraný
Vlak je specifický způsob dopravy, ve kterém dochází často k interakcím mezi cizími lidmi. Vzniká zde prostor pro setkávání lidí z odlišných světů, kteří by se spolu za normálních okolností nikdy nebavili. Na cestě nočním vlakem z Prahy do Budapešti se v lůžkovém kupé potkává nemluvný Standa s bodrým Bróňou. I když jsou rozdílné povahy, lahev slivovice a stesk po vzdalující se domovině je nakonec sblíží.

Noc s Agamou (režie: Tomáš Janáček), Background films / FAMU, 33 min, hraný
Praha, noční nádraží v zimě. Radka s malou dcerou, kufrem na kolečkách a sportovní taškou vystupuje z autobusu. Ulicemi stejného města se pomalu vrací domů Luděk s vědomím, že na něj nikdo nečeká. Pár hodin před rozbřeskem může původně účelové protnutí osamělých osudů připomínat rodinu. Noc s Agamou je o setkání lidí, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, a přesto si musí pomoct především sami.

Spolu sami (režie: Diana Cam Van Nguyen), FAMU / Alkay studio, 10 minut, animovaný dokument
Krátký film o životě po ztrátě milované osoby zpracovává citlivé téma prostřednictvím hraného i animovaného filmu. Skutečná vyprávění doplněná o animované rekonstrukce bolestných situací nahlíží do myšlenek trojice mladých lidí, kteří jsou předčasně vystaveni problematice smrti.

Sto dvacet osm tisíc (režie: Ondřej Erban), FAMU, 16 minut, hraný
Každý desátý Čech starší patnácti let čelí exekuci a den co den další a další lidé padají do dluhové pasti. Pro mnohé z nich nevede cesta ven, Karel ale stojí na druhé straně barikády - jeho prací je dluhy vymáhat.

VSTUPENKY JIŽ BRZY V PRODEJI! Všichni zaměstnanci FAMU mají nárok na vstupenky za 20 Kč pro sebe a 1 člověka jako doprovod

Divadlo DISK

Karlova 26
116 65 Praha 2.
.