Random Image

ON-LINE VÝUKA A ZPŘÍSTUPNĚNÍ SOUBORŮ PROSTŘEDNICTVÍM CDU SF

Studio FAMU umí na systémech CDU SF (Centrální datové úložiště Studia FAMU) Elements / Quantum připravit prostor / knihovnu pro každou katedru. Tento prostor lze využít pro umístění obsahu (audio-video, texty, apod.) a generovat odkazy ke sdílení v rámci výuky. Kolegové za data management SF – ve spolupráci s IT manažerem FAMU - koordinují video-podporu přes MS Teams pro práci s CDU SF.
 

 Stručný popis postupu:

→ každá katedra obdrží vlastní prostor (workspace), do něj se nahraje požadovaný obsah (filmy, dokumenty) s možností vytváření složek pro snazší orientaci v adresáři
→ z libovolného souboru či složky lze vytvořit následně odkaz a sdílet jej s kýmkoliv

Je velmi žádoucí, aby se zástupce katedry, který bude mít tuto agendu na starosti, v dostatečném předstihu spojil s kolegy za data-management (viz kontaktní informace níže) a dohodl se postup a sběr dat/obsahu pro umístění do složek.
Z doposud učiněných zkušeností doporučujeme, aby se video-obsah generoval jako proxy-video, odkazy měly předem stanovenou dobu platnosti a přístup k odkazům byl zajištěný vygenerovaným přístupovým jménem/heslem.

Připomínáme také, že běžící cvičení mají v Elements svůj prostor standardně vyhrazený a určení pedagogové mají do těchto adresářů přístup.

Kontaktní informace – Studio FAMU / data – management unit
→ Jan Kovačovič / T: 234 244 418 | M: 770 147 715 | E: jan.kovacovic@studiofamu.cz
→ Tereza Stehlíková / T: 234 244 422 | M: 770 147 727 | E: tereza.stehlikova@studiofamu.cz

Děkujeme za spolupráci.
Studio FAMU

29. září 2020