Random Image

NEBÁT SE NIČEHO JAKUBA JIRÁSKA ZVÍTĚZILO V SOUTĚŽI YOUNG DIRECTOR AWARD

Film Nebát se ničeho režiséra Jakuba Jiráska z Katedry režie zvítězil v kategorii nejlepší evropský studentský film nad 6 minut v soutěži Young Director Award, která již přes 20 let každoročně sleduje a oceňuje nejtalentovanější mladé filmové tvůrce v rámci euroamerického trhu.

Film má na svém kontě již několik dalších úspěchů: v lednu měl mezinárodní premiéru na prestižním festivalu Premier Plans Angers, dostal se na shortlist soutěže BAFTA Student Award a má za sebou již několik festivalových uvedení ve Španělsku, Německu, Itálii, Rakousku a nyní ho čeká premiéra v Jižní Korei.

Nebát se ničeho je příběhem o dvou mladých dívkách, které touží stát se známými youtuberkami. V tento okamžik je to nejúspěšnější hraný filme FAMU v roce 2020.

O filmu:
Synopse: Tancování a parkour jsou už dávno mimo. Na základku přišel kroužek youtuberství. Proč ale kanály dětí odebírají stále jen jejich rodiče a spolužáci? Katka a Rachel, dvě nejlepší kamarádky, se rozhodnou, že jejich video bude průlomové. A jak řiká jejich vzor: followeři nejsou zadarmo a když chceš něco dokázat, nesmíš se bát - ničeho.

Nebát se ničeho (2019), 20 minut
Režie: Jakub Jirásek
Scenář: Barbora Saxová, Jakub Jirásek
Kamera: Tomáš Frkal
Střih: Lukáš Janičík
Zvuk: Miroslav Chaloupka
Hlavní role: Barbora Suchá, Tereza Hladíková
 

4. srpna 2020