Random Image

MASTERCLASS S RODRIGEM PRIETOU

V pondělí 14. prosince 2020 se od 18:00 uskuteční masterclass s mexickým kameramanem Rodrigem Prietou.  

Rodrigo Prieto je v posledních letech dvorní kameraman Martina Scorseseho (The Killers of the Flower Moon, Irčan, Mlčení, Vlk z Wall Street), je také podepsán pod řadou klíčových filmů světové kinematografie, například Rozervaná objetí (Pedro Almodóvar), Zkrocená hora (Ang Lee), Biutiful, 21 gramů, Amores perros (Alejandro González Iñárritu), Alexander Veliký (Oliver Stone) nebo 8. míle (Curtis Hanson). S Oliverem Stonem natáčel dokumentární série o Fidelu Castrovi a Vladimíru Putinovi. Byl třikrát nominován na Oscara a za svou kameramanskou práci získal řadu prestižních ocenění. 

Masterclass budou moderovat dva studenti z katedry kamery, prostor bude ale také pro další diskutující. Setkání proběhne v anglickém jazyce.

*Informace ze setkání (doplněno dne 14. 12. 2021):
Setkání se zúčastnilo přes 120 lidí.

Vždycky jsem to cítil a pořád cítím tak, že každý projekt, na kterém pracuji, je stejně důležitý. Ať už to byly krátké filmy, které jsem točil ještě na filmové škole, nebo filmy se Scorsesem – na čem opravdu záleží je to, co je teď a tady, co můžete dělat, co chcete dělat, a co děláte. Soustřeďte se na svou přítomnost, na to, s kým spolupracujete, a užívejte si to.

Technická poznámka o průběhu přihlášení do modulu:
Zápis do modulu byl v iKOS otevřen ve středu 9. prosince 2020 v 15:00. Kapacita modulu byla 40 studujících. Přihlášeným byl zaslán odkaz pro připojení.Ti, kteří se nezapsali do modulu, mohli setkání sledovat (bez možnosti zapojení do diskuse) prostřednictvím online streamu. Odkaz na stream jim byl zaslán v předstihu.

 

8. prosince 2020