Random Image

KLAUZURNÍ VÝSTAVA CENTRA AUDIOVIZUÁLNÍCH STUDIÍ FAMU

Zveme vás na klauzurní výstavu Centra audiovizuálních studií FAMU In Crossing, Transformation is a Central Theme. Níže naleznete podrobnosti:

  • Galerie AMU, Malostranské náměstí 12, Praha 1 (vchod z průchodu do ulice Tržiště)
  • Výstava se koná 14. – 20. 6. 2022, otevřeno od 13 do 19:00
  • Vernisáž 13. 6. 2022 od 18:30
  • Vystavují: Karolína Hnětkovská, Klára Kacířová, Matej Martinec, Jáchym Ozuna, Gabriela Palijová, Tamara Pauknerová,  Tomáš Rampula, Anastasia Rybalchenko, Alexandra Sihelská, Sofia Sováková, Žil Julie Vostalová.
  • Kurátor: Georgy Bagdasarov
     

Ústředním tématem křížení je transformace; z jednoho místa na druhé a někdy i skrze různé fáze stvoření. Pokud jsou postavy propojeny „přechodem“ – přesunem zpět (nebo dopředu či dozadu), ale vůbec ne dopředu/dolů, pro nově příchozí to může být velmi matoucí... teď je to těžké, protože zcela nepochopili, že lze změnit místo, aniž by se něco změnilo, pokud měl člověk čistou mysl ve všem ostatním! Myšlenkou přechodu je udělat věci zajímavější a méně frustrující. Ten svět vypadá až příliš reálně: stavby, cesty začnou tikat dohromady těsně před tím, než se jejich čas vymkne z rukou, a přitom se každou vteřinu, kdy je obcházíme, cítíme je jako zcela nové objekty; takže tyto změny probíhají s větší rychlostí než obvykle, i když se tu opravdu nic nebortí...

2. června 2022