logo FAMU

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze - FAMU, založená v roce 1946 a vybudovaná nejvýznamnějšími českými filmaři té doby, je jednou z nejstarších filmových škol v Evropě. Počátkem 60. let 20. století byla FAMU líhní mladých umělců, kteří později vešli ve známost jako Česká nová vlna. Ta představovala do té doby nejvýznamnější přínos světové kinematografii a Československu vynesla – mimo jiné – dva Oskary za nejlepší zahraniční filmy. 

FAMU je zakládajícím členem mezinárodní asociace filmových a televizních škol CILECT, Evropské ligy uměleckých škol (ELIA), Evropského uskupení filmových a televizních škol (GEECT) a Evropské filmové akademie, a dále institucionálním členem České společnosti pro filmová studia (CEFS). FAMU hraje významnou úlohu při zapojování svých pedagogů a výzkumníků do mezinárodních odborných organizací a spolupracuje s Českou televizí i zahraničními televizními společnostmi. FAMU je rovněž institucionálním členem Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu.

FAMU má šest akreditovaných studijních programů a jedenáct kateder, které vyučují 12 oborů v češtině a 4 obory v angličtině. Katedrami FAMU jsou: Katedra režie (KR), Katedra dokumentární tvorby (KDT), Katedra kamery (KK), Katedra scenáristiky a dramaturgie (KSD), Katedra animované tvorby (KAT), Katedra zvukové tvorby (KZT), Katedra střihové skladby (KSS), Katedra produkce (KP), Centrum audiovizuálních studií (CAS), Katedra fotografie (KF) a FAMU International (FI).

 


Aktuality celé FAMU najdete na úřední desce