FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
Studenti FAMU připravují nový scénář s Haroldem Apterem 12.01.2016

Česká televize ve spolupráci s FAMU, Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a JAMU spoustila unikátní projekt, jehož cílem je připravit pilotní scénář nového seriálu České televize. Práce vybraných sedmi studentů po dobu jednoho semestru povede americký scenárista Harold Apter, jenž má na svém kontě například kultovní seriál Star Trek: Nová generace.


„Jedná se o jistý průlom nejen ve spolupráci FAMU, UTB Zlín, JAMU a České televize, ale i o průlom v orientaci studií na školách směrem k televizní dramaturgii na úrovni takzvané quality TV." říká garant studentských stáží České televize Ivo Mathé (emeritní rektor AMU a pedagog FAMU).


Program odstartoval v sobotu 5. prosince 2015. Následují workshopy s Haroldem Apterem, na které budou navazovat lekce přes on-line platformy. Závěrečný workshop, kterého se Harold Apter zúčastní, je naplánován na březen. Jméno studenta, který představí osmi až šestnáctidílný seriál bude známo v červnu.


V komisi, která vybere vítěze, zasedne kromě Harolda Aptera děkan FAMU Pavel Jech, děkanka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Jana Janíková, profesor brněnské JAMU Jan Gogola a zástupci České televize.


   Kontakt