FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
Pozvánka na oborový seminář KSS s výjimečným hostem, 11. 4. 2017 10.04.2017

Hostem příštího oborového semináře (úterý 11. 4.) bude íránský herec a režisér Ali Mosaffa, který představí svůj poslední autorský film Poslední krok, jenž byl uveden v hlavní soutěží KVIFF 2012 a odkud si také odnesl cenu za nejlepší ženský herecký výkon.

Projekce i debata jsou otevřeny veřejnosti.

18:00 - projekce filmu Poslední krok  (Ali Mosaffa, Írán, 2012, 88 min) v kinosále FAMU za přítomnosti režiséra
20:00 (cca) - debata s režisérem filmu na Katedře střihové skladby

Vstup volný!Last Step.jpg

 


 

Alí Mosaffá - životopisAlí Mosaffá, narozen v Teheránu roku 1966, vystudoval na Teheránské univerzitě obor stavebnictví, roku 1991 se však začal věnovat herectví. Od té doby ztvárnil nejen ústřední postavu francouzského filmu Minulost (Le Passé, 2013) režiséra Asghara Farhádího, ale hrál také v mnoha íránských celovečerních filmech.

Od roku 1998 se věnoval režii. Je autorem několik krátkých a dokumentárních filmů, roku 2005 debutoval komorním psychologickým dramatem Portrét neznámé ženy (Símá-je zaní dar dúrdast) v hlavních rolích s Lejlou Hátamí a Homayounem Ershadim. Tento film byl nominován na cenu Sutherland Trophy na londýnském filmovém festivalu The Times BFI, na Mezinárodním filmovém festivalu v Chicagu získal cenu diváků a roku 2005 byl uveden v hlavní soutěži na MFF Karlovy Vary.

Jeho druhý celovečerní film Poslední krok (Peleh Akhar), byl nadšeně přijat diváky i filmovými kritiky. Poprvé byl uveden roku 2012 na MFF Karlovy Vary, kde získal první cenu mezinárodních kritiků FIPRESCI za nejlepší film a Křišťálový Globus za nejlepší ženský herecký výkon herečky Lejly Hátamí.

Poslední krok byl zároveň prvním počinem Alího Musaffy coby producenta. Druhým filmem, jehož byl producentem je film „What’s the time in your world” (Dar Donya-ye To Saát Chand Ast), který získal roku 2014 první cenu mezinárodních kritiků FIPRESCI za nejlepší film na filmovém festivalu v Pusanu. Tento film bude v Teheránu uveden letošního května do distribuce.


   Kontakt