FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
Paul Guilhaume povede seminář na FAMU v rámci Kameramanských dnů 05.06.2017
Tento čtvrtek, tj. 8. června od 17 hodin proběhne seminář za účasti speciálního hosta Paula Guilhaumea, jehož celovečerní film Ava byl letos uveden v Týdnu Kritiky na festivalu v Cannes. Na Kameramanských dnech představí své krátké filmy. Budete mít možnost vidět filmy Jeden z Milionu a Žlutý ostrov.
Seminář proběhne v projekci FAMU.

Kameramanské dny v Praze představují platformu zaměřené na profesionály, studenty i nadšence v oblasti kameramanské tvorby.
V rámci této akce se můžete setkat i s kameramankou Agnès Godard na masterclass, která proběhne ve středu 7. června ve Francouzském institutu v Praze v Kině 35 od 16 hodin. Agnès Godard pak představí v 18 hodin film Krásná práce (Beau travail) režisérky Claire Denis. Masterclass bude moderovat Václav Kadrnka z Katedry režie.

 

Agnès Godard (nar. 1951) se po studích kamery v Paříži stala asistentkou kamery Henrimu Alekanovi na filmech s Wimem Wendersem (Stav věcí, Paris Texas, Nebe nad Berlínem). Na těchto natáčení se seznámila s Claire Denis, tehdejší Wimovou asistentkou. Kariéra Agnès Godard byla od té chvíle úzce spjata s Claire Denis, se kterou natočila většinu svých filmů a která jí přinesla Césara za nejlepší kameru v roce 2001 za Krásnou práci. Kromě této dlouhodobé spolupráci filmografie Agnès Godard obsahuje více než 40 celovečerních filmů, kde se potkávají mimo jiné jména jako Agnès Varda, Peter Handke, Noémie Lvovsky, André Téchiné, Emanuele Crialese, Ursula Meier, Abdellah Taïa. Její poslední spolupráce s Claire Denis film Krásné slunce uvnitř (Un beau soleil intérieur) s Juliette Binoche v hlavní roli otevřela letošní ročník festivalu v Cannes.


   Kontakt