FAMU
    FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE
 english 
Omezená pražská distribuce FAMU filmu ​ MENANDROS & THAÏS ​​ v Kině Pilotů ​​ ​ 25.04.2016
Omezená pražská distribuce FAMU filmu
MENANDROS & THAÏS
​​ v Kině Pilotů

​​

​​
Česko-rakouský sandálový velkofilm poběží v týdenní distribuci​ od ​tohoto čtvrtka ​v Kině Pilotů; omezené množství vstupenek je stále dostupné na https://goout.cz/cs/filmy/menandros-thais/npeib/​.

​​Debut režisérského tandemu Antonín Šilar/Ondřej Cikán
​ ​
​​
MENANDROS & THAÏS vstupuje tento čtvrtek do kin, k vidění bude od 28. 4. do 4. 5. od 20:30 v Kině Pilotů (Donská 19, Praha 10). Film má za sebou úspěšnou českou premiéru na Febiofestu, kde byl uveden v sekci Proti proudu. Předlohou k novému česko-rakouskému filmu byl román Ondřeje Cikána, který vyšel v roce 2011 ve Vídni. Hlavní role krásné nevěsty Tháïs a zdrceného hrdiny Menandra hrají Jessyca R. Hauser a Jakub Gottwald.

Menandros & Thaïs: Láska, zoufalství a krvavé bitvy. Tháïs je během své svatby s Menandrem unesena piráty. Ve snaze ji vysvobodit se ženich mění v krvelačné monstrum, jeho koni narostou křídla, čarodějnice jej zaslíbí jiné ženě, král Xerxés ho zbaví mužnosti, ale přesto na konci vše dopadne šťastně. Opravdu šťastně?

Experimentální sandálová, milostná a střílečková road-movie
MENANDROS & THAÏS je neobvyklý film, který vznikl neobvyklou cestou. Scénograf Antonín Šilar (1986) a spisovatel, překladatel, klasický filolog Ondřej Cikán (1985) se sice znají od dětství, ale vyrůstali každý zvlášť ve Vídni a v Praze. V roce 2011 se rozhodli dát společně dohromady velký filmový projekt, inovativní po formální i dramaturgické stránce.

„Nechtěli jsme natočit nejprve krátký film nebo připravovat nekonečné množství různých synopsí a scénářů a lákat produkční firmy s tím, že vlastně ani nejsme režiséři. Chtěli jsme dlouhý film, byť třeba béčkový, a chtěli jsme začít hned. Koproducenty jsme hodlali hledat až posléze s téměř hotovou věcí,“ vzpomínají na vznik filmu Antonín Šilar a Ondřej Cikán. Natáčení se rozjelo záhy po sepsání scénáře a sestavení základního česko-rakouského týmu v létě 2012 a trvalo 60 dnů v rozmezí let 2012–2014.
​J​
ak je s nadsázkou poznamenáno v traileru, jde o česko-rakouskou koprodukci antických rozměrů.

Trailer:
   Kontakt